pokój zabaw w żłobku

W Radomiu powstanie nowoczesny żłobek dla 225 dzieci

Radom, podobnie, jak wiele innych miast w Polsce, zmaga się z poważnym problemem braku miejsc w żłobkach. Większość tego typu placówek w naszym kraju jest prywatna, a nie wszystkich rodziców stać na zapłacenie wysokiej miesięcznej opłaty, trzeba też czekać w długiej kolejce, aż zwolni się miejsce w placówce państwowej.

Przetarg na budowę nowego żłobka na Michałowie

budynek żłobka
zdjęcie poglądowe

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, władze Radomia zdecydowały się na ogłoszenie przetargu na sporządzenie projektu nowego żłobka, który docelowo ma pomieścić 225 dzieci. Obecny prezydent miasta, Radosław Witkowski, który ponownie wygrał tegoroczne wybory samorządowe, wyznaczył dzień 9 maja 2024 roku jako ostateczny termin składania ofert.

Ta inicjatywa jest częścią większego planu inwestycji włodarzy miasta, stworzenia dla rodziców większej możliwości szybkiego powrotu do pełnej aktywności zawodowej, z poczuciem, że ich dzieci znajdują się w tym czasie pod fachową opieką. Docelowo w Radomiu ma powstać aż 500 nowych miejsc w żłobkach, a oprócz budowy nowej placówki, planowane jest zwiększenie ilości miejsc w już istniejących.

Miasto zabezpieczyło niezbędne środki na budowę, aż 9 milionów złotych, które przyznano w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Zgodnie z warunkami przetargu, żłobek ma zostać oddany do użytku w ciągu 19 miesięcy od dnia jego rozstrzygnięcia i podpisania umowy z nowym inwestorem.

Gdzie powstanie i jak ma wyglądać nowy żłobek w Radomiu?

Na miejsce powstania nowego żłobka wybrano jedno z największych radomskich osiedli mieszkaniowych Michałów, a budynek ma stanąć na zbiegu ulicy Józefowskiego z ulicą Piastowską, na działce będącej własnością gminy. Przetarg szczegółowo określa, jak ma wyglądać ta nowoczesna placówka dla najmłodszych mieszkańców Radomia.

Zaplanowano w niej aż 9 przestronnych sal zabaw dla dzieci, spełniających jednocześnie funkcję sypialną. Dzieci będą również mogły bawić się na placu zabaw wyposażonym we wszelkie niezbędne urządzenia, certyfikowane i spełniające wszystkie wymogi bezpieczeństwa obowiązujące dla tego typu sprzętu. Całości dopełni nowoczesne i wysoce funkcjonalne zaplecze kuchenne i sanitarne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *