stadion piłkarki

Przebudowa stadionu Radomskiego Centrum Sportu – więcej miejsca dla kibiców

Radomiak, drużyna piłki nożnej z Radomia, może się pochwalić nową siedzibą, nowoczesnym stadionem oddanym do użytku w 2023 roku. Jednakże inwestycja ta nie została dokończona, brakowało dwóch trybun dla kibiców klubu, które teraz zostaną wreszcie dobudowane. Jest to doskonała wiadomość dla mieszkańców Radomia kibicujących swojej drużynie i tłumnie odwiedzających stadion na każdym meczu.

Kto będzie wykonawcą inwestycji przebudowy stadionu Radomskiego Centrum Sportu?

krzesełka na stadionie
zdjęcie poglądowe

Nadzoru nad tą jakże ważną inwestycją nie będzie sprawować jak zwykle Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomiu, lecz zajmą się tym odpowiednie wydziały Urzędu Miasta Radomia, pod nadzorem obecnego prezydenta miasta Radosława Witkowskiego.

W budżecie miasta już zabezpieczono odpowiednią kwotę, szacowany koszt wykonania niezbędnych prac ma wynieść 45 milionów złotych, a 30 milionów z tej kwoty pochodzi z funduszów określonych w Polskim Ładzie. Wykonawcą wybranym w przetargu jest firma z Sopotu, która spełniła wszystkie stawiane przed nią warunki.

Co ma objąć planowany zakres przebudowy stadionu Radomiaka?

Obecna pojemność stadionu radomskiego klubu to 8500 miejsc, ponieważ w budżecie budowy zabrakło środków potrzebnych do osiągnięcia planowanego celu, aż 15 tysięcy widzów. Wreszcie zostaną dobudowane dwie brakujące trybuny, co nie tylko zwiększy liczbę wolnych miejsc o kilka tysięcy krzesełek. Pozwoli to jednocześnie podnieść rangę obiektu, umożliwiając organizowanie na nim imprez bardziej prestiżowych niż mecze ligowe PKO BP Ekstraklasy, nie tylko sportowych, ale i organizację koncertów, czy innych imprez masowych.

Sopocka firma będzie miała 21 miesięcy na zakończenie prac, licząc od dnia podpisania umowy, na podstawie zaktualizowanej wcześniej dokumentacji projektowej. Koniec rozbudowy stadionu Radomskiego Centrum Sportu przy ulicy Struga 63 przewidziano na wiosnę 2026 roku, stadion będzie przez cały czas czynny, a remont nie zakłóci rozgrywanych na nim meczów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *