.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Park | os. Ustronie
Autor Wiadomość
zoom 

Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 941
Skąd: Radom
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 8:00 pm   Park | os. Ustronie

Będzie park. Ustronie daje terenSpółdzielnia Mieszkaniowa "Ustronie" chce przekazać miastu ponad 2 hektary gruntów. Na tym terenie ma być urządzony park, o który od lat starają się mieszkańcy

Chodzi o tereny wzdłuż cieku wodnego między oczkiem wodnym przy ul. Czarnej a ul. Jan Pawła II (bez działki przylegającej bezpośrednio do ulicy). W sumie to 2,14 ha. O park w tym miejscu walczą od dłuższego czasu mieszkańcy osiedla. W marcu tego roku z nimi, a także z władzami osiedla spotkali się radni. Debatowali, gdzie mógłby park powstać i co trzeba zrobić, żeby go założyć. Wtedy starły się dwie koncepcje, jedna, by tereny osiedlowe przekazać miastu, bo spółdzielnia sama nie udźwignie kosztów utworzenia parku, i druga, by teren był nadal własnością Ustronia. Jeden z radnych tłumaczył wtedy, że w ten sposób park powstanie szybciej.

Podzielone były także zdania co do obszaru, który mógłby zająć park. Niektórzy widzieliby go między jednym a drugim oczkiem wodnym (przy Czarnej i Jana Pawła II). Inni woleli, aby rozciągał się na większym terenie, mógłby objąć także działki przy Grzecznarowskiego w pobliżu kościoła św. Rafała, teren przy stawie przy Jana Pawła II, a z drugiej strony także tzw. sadek przy dawnym miasteczku ruchu drogowego.

- Na walnym zebraniu zdecydowano o nieodpłatnym przekazaniu miastu 2,14 ha - mówi Ryszard Wiosna, zastępca prezesa Ustronia do spraw technicznych.

- Z pisma, które otrzymaliśmy ze spółdzielni, nie wynika, czy teren miałby zostać przekazany nieodpłatnie - słyszymy z kolei od Katarzyny Piechoty-Kaim, rzeczniczki prezydenta miasta. Dodaje, że do spółdzielni posłane zostało już pismo z prośbą o wyjaśnienie tej kwestii.

- Na pewno wszystko będzie wyjaśnione - zapewnia Wiosna.

Na przejęcie gruntów będą jeszcze musieli się zgodzić radni. Kiedy sprawa może stanąć na sesji, na razie nie wiadomo.

Jednym z inicjatorów założenia parku jest Edward Śpiewak, mieszkaniec ul. Sandomierskiej.

- To miałby być park im. Jana Pawła II - mówi Śpiewak. - My mieszkańcy już od kilku lat sadzimy tam drzewa i krzewy, kiedy przypada rocznica śmierci papieża - dodaje. W swoje działania mieszkańcy próbują włączyć także najmłodszych. Pan Edward chciałby, aby podczas kolejnej akcji drzewka pomagały sadzić przedszkolaki z całego Radomia. - Chcemy przy okazji edukować dzieci. Wiadomo, czym skorupka za młodu nasiąknie... A przecież ciągle borykamy się z wandalami, którzy niszczą sadzonki, dlatego edukacja najmłodszych jest bardzo ważna - dodaje.

Edward Śpiewak ma też inny postulat, który zamierza przedstawić radnym i władzom miasta. Chce, by należycie zadbano o ulicę Jana Pawła II. - By była ona wizytówka naszego miasta, bo przecież co roku w rocznicę śmierci papieża przychodzi tu tysiące radomian - tłumaczy. - Zieleń przy ulicy trzeba profesjonalnie zaprojektować, posadzić kwiaty, krzewy ozdobne, drzew. Chodzi o to, by przez cały rok ulica była ozdobą osiedla i miasta. Jest na to dobry czas, bo zbliża się do końca proces beatyfikacji papieża - dodaje.

- Może ktoś uzna mnie za jakiegoś fanatyka, ale tak nie jest. Uświadommy sobie, że tak naprawdę ojcu świętemu te drzewa nie są potrzebne, ale nam. To my będziemy odpoczywać w ich cieniu - tłumaczy pan Edward.

agnieszka.kepka@radom.agora.pl

Gazeta Wyborcza Radom
Ostatnio zmieniony przez Damian Maciąg Pią Mar 27, 2015 4:07 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
gregory_z_radomia
[Usunięty]

Wysłany: Śro Lis 25, 2009 10:01 pm   

A gdzie Pan Edward zamierza sadzić tą zieleń?. Oby przypadkiem nie w miejscach które nadają się i mam nadzieje że kiedyś się tak stanie zostaną zabudowane tworząc uregulowaną pierzeje ulicy.
 
 
Psycho_Mantis 
Moderator


Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 2185
Skąd: Radom (Os. Południe)
Wysłany: Śro Lis 25, 2009 10:40 pm   

A ja zawsze przy takiej sytuacji mówię, a co z parkiem na Południu? Rozgrzebano go i zrobiono park latarnii. Prezydent przy jakiejś okazji powiedział że priorytetowe są park Kościuszki i Stary Ogród. A tutaj słyszę, że i Glinice i Ustronie ma mieć odnawiane bądź tworzone parki. A na Południu zamierzają zostawić taki burdel na dziesięciolecia?
_________________
Os. Południe w Radomiu:
> https://www.facebook.com/Os.Poludnie
> http://www.OsiedlePoludnie.pl
 
 
zoom 

Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 941
Skąd: Radom
Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 6:34 pm   

Park na Ustroniu

2 hektary terenu na utworzenie parku chce przekazać miastu Spółdzielnia Ustronie. Władze spółdzielni chcą aby urządzeniem parku i jego utrzymaniem zajęła się gmina. Miasto wykonało już wycenę tego obszaru. Wniosek spółdzielni został przekazany do Komisji Gospodarki Rady Miejskiej.Ponad 100 bloków, ponad 20 tysięcy mieszkańców, drzew - jak na lekarstwo. Lokatorzy z Ustronia chcą aby to się zmieniło. Chcą parku na terenach przy ulicy Jana Pawła II. Jest tu co prawda trochę zieleni, są dwa oczka wodne, ławki, ale to trochę za mało - mówią mieszkańcy.

Pomysł utworzenia w tym miejscu parku nie jest nowy. O utworzeniu parku i jego kształcie rozmawiali radni i mieszkańcy m.in. w marcu ubiegłego roku podczas wyjazdowego posiedzenia komisji gospodarki i środowiska. Wtedy radni oglądali teren, na którym miałby powstać park. Od tej wizyty minął blisko rok i - jak zapewnia prezes spółdzielni - pomysł cały czas jest aktualny. Jest nawet we wstępnej realizacji. - Mamy już uchwałę walnego zgromadzenia spółdzielni, która przekazuje na rzecz gminy działkę, na której ma powstać park - informuje Jan Zelek, prezes SM "Ustronie".

To ponad 2 hektary ziemi. Spółdzielnia chce przekazać teren za darmo. Chce też aby gmina zajęła się urządzaniem parku. Miasto wykonało już wycenę tego obszaru. Wniosek spółdzielni został przekazany do Komisji Gospodarki Rady Miejskiej. - Jeśli komisja pozytywnie zaopiniuje wniosek to gmina tereny przejmie – mówi Katarzyna Piechota-Kaim, rzecznik prezydenta.

Prezes Jan Zelek wierzy, że ta opinia będzie pozytywna, i że miasto utworzy tutaj park. Spółdzielnia chciałaby także, żeby miasto odpowiadało za utrzymywanie parku. - Jesteśmy na etapie uzgadniania tej kwestii. Nie ukrywam, że dla nas najlepiej byłoby aby to miasto opiekowało się parkiem – mówi Jan Zelek. Ale prezes nie wyklucza, że jeśli to nie będzie możliwe, to spółdzielnia przejmie część obowiązków związanych z utrzymaniem parku.

Jaka to mogłaby być część? To, jak informuje prezes, trzeba jeszcze omówić.

Strona miejska o tak odległych planach na razie nie chce się wypowiadać. - W tym roku chcemy uregulować kwestię własności. Potem będziemy się zastanawiali nad tym jakie kroki podjąć dalej – mówi rzeczniczka prezydenta.

Jeśli uda się uregulować sprawy związane w własnością terenu to krokiem następnym będzie wykonanie projektu. Ten krok być może uda się zrobić w przyszłym roku. Na kolejny krok, czyli ewentualne rozpoczęcie prac związanych z tworzeniem parku trzeba będzie poczekać do roku 2012.

www.telewizja.radom.pl
 
 
Wolfchen 
Pieszy kierowca ;)


Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 3793
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Kwi 20, 2010 7:10 pm   

Park - zgoda, ale nie przy JP2. Tamte tereny proszą się o zabudowę, a park, to powinien być od stacji ciśnieniowej gazu w kierunku zachodnim moim zdaniem. A najdalej na wschód, to ewentualnie do końca cieku wodnego na powierzchni...
_________________
[M2] 7 9 22 24 25 111 117 118 127 158 185 318 N22 N24 N72
 
 
 
wlodzio 

Dołączył: 20 Maj 2009
Posty: 48
Skąd: Centrum
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 7:48 am   

Zgadzam się przy JP2 powinna powstać zabudowa... a co do parku mam nadzieję że nie będzie wygladał jak ten na Południu :evil:
_________________
www.headblade.com.pl
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Śro Kwi 21, 2010 10:01 am   

a ja ma nadzieję, że zabudowy nie będzie. mnie się marzy zwarty pas zieleni (coś w rodzaju plant) wzdłuż dawnego cieku (częsciowo zrekostruowanego) od M1 aż do torów kolejowych.
 
 
adamek 

Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 241
Skąd: Radom
Wysłany: Sob Kwi 16, 2011 9:57 am   

rj napisał/a:
a ja ma nadzieję, że zabudowy nie będzie. mnie się marzy zwarty pas zieleni (coś w rodzaju plant) wzdłuż dawnego cieku (częsciowo zrekostruowanego) od M1 aż do torów kolejowych.

słyszałem że maja też tam korty modernizować, a Park będzę wyglądać mniej więcej tak ;-)
http://maps.google.com/ma...0468f8a28758696
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 10:52 am   

a coś konkretniej ??
_________________
Kolej na Radom !
 
 
Jimoch 

Dołączył: 05 Paź 2009
Posty: 181
Skąd: Młodzianów
Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 11:46 am   

Również jestem zainteresowany, szczególnie kortami, jako gracz-amator :)
 
 
adamek 

Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 241
Skąd: Radom
Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 1:11 pm   

No właśnie też mi się podoba ta propozycja :mrgreen: korty maja wchodzić w część parku więc dlatego przy okazji budowy parku będą modernizowane (chyba w wyborczej tak pisali albo innej gazecie ;-) )

ale z tego co widze to z tworzeniem parku na Ustroniu nie bardzo się spieszą władze, szkoda bo inne osiedla już mają (os. Południe, Gołębiów II)
 
 
Mathevv 

Dołączył: 27 Mar 2010
Posty: 645
Skąd: Radom (Os. Południe)
Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 2:20 pm   

adamek napisał/a:
ale z tego co widze to z tworzeniem parku na Ustroniu nie bardzo się spieszą władze, szkoda bo inne osiedla już mają (os. Południe, Gołębiów II)
Na Południu to jest park latarni...
 
 
 
adamek 

Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 241
Skąd: Radom
Wysłany: Nie Kwi 17, 2011 2:52 pm   

Mateusz G. napisał/a:
Na Południu to jest park latarni...

no w sumie to tak, niestety :roll:
 
 
firebwoy 
Moderator
kierownik roweru


Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 804
Skąd: Radom, Łódź
Wysłany: Śro Sty 22, 2014 6:37 pm   Wiemy, jak będzie wyglądał park na Ustroniu


Prace związane z parkiem osiedlowym na Ustroniu nabierają rumieńców. Powoli dobiega końca projektowanie inwestycji. W tym roku powinno się udać wykonać część elementów infrastruktury. Na ten cel zarezerwowano w tegorocznym budżecie 200 tys. zł.


Podstawą rozpoczęcia urządzania przez służby miejskie parku na Ustroniu są uchwały przyjęte przez Radę Miejską. Park obejmie obszar ok. 4,1 ha istniejącego terenu zielonego w obrębie ulic Orzechowej, Sandomierskiej, Jurija Gagarina i Jana Pawła II.

- Na terenie parku przewiduje się nowe nasadzenia roślinności niskiej oraz wysokiej, stanowiące uzupełnienie już istniejącej zieleni. Zaplanowano też regulację i umocnienie zbiornika retencyjnego oraz rowu. W parku wykonane zostaną nowe alejki oraz ścieżka rowerowa. Pojawi się też wyposażenie charakterystyczne dla parku miejskiego, czyli plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią, siłownia terenowa, zostaną zorganizowane miejsce do grillowania, ławki i kosze. Park zyska też nowe oświetlenie - informuje Ryszarda Kitowska z kancelarii prezydenta.

Opinie na temat nowych nasadzeń wydał już Zakład Usług Komunalnych, który od lat zajmuje się dbaniem o miejskie parki.

- Kierownik działu zieleni zaproponował jedynie zmianę lokalizacji niektórych nasadzeń drzew i krzewów. Chodziło o to, aby te rośliny znalazły się w innym miejscu, które umożliwi im prawidłowy rozwój - dodaje Marcin Walasik, rzecznik ZUK.

Szacuje się, że w tym roku na tę inwestycję miasto wyda około 200 tys. zł.

Źródło: cozadzien.pl
_________________
Darmowa Mapa - Pomóż w jej tworzeniu!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10