.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Infrastruktura rowerowa w Radomiu i regionie
Autor Wiadomość
Damian Maciąg 
Junior Admin
idealista?

Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 1620
Skąd: Radom - Obozisko
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 1:50 am   Infrastruktura rowerowa w Radomiu i regionie

coś nt. rowerów
--------------

Od września bezpiecznie zostawisz rower przy szkole
/RF/

Uczniowie radomskich szkół ponadgimnazjalnych będą mogli przyjeżdżać na lekcje na rowerach. Pojazdy zostawią bezpiecznie przed budynkami. Tak ma być od września.

Akcja "Rowerem do szkoły” to wspólna inicjatywa radomskiego samorządu i lokalnej firmy Rodex. Magistrat weźmie na siebie zakup 230 stojaków na rowery. Wyda na to około 35 tysięcy złotych. Natomiast spółka na swój koszt zamontuje je przed wybranymi szkołami. 23 placówki wyraziły chęć udziału w projekcie.

- To chyba jedyny taki projekt w Polsce. Myślę, że ma szansę się przyjąć - mówi Grażyna Krugły, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta w Radomiu. - Propagujemy zdrowy tryb życia i uczniowie nie będą musieli jeździć zatłoczonymi autobusami.

- Jesteśmy przygotowani na montaż stojaków na każdym rodzaju podłożu: w asfalcie, betonie, kostkach, a nawet na miękkim podłożu - powiedział Paweł Matracki z firmy Rodex.

Montaż stojaków ma się rozpocząć w czerwcu i zakończyć najpóźniej do końca sierpnia.

źródło: Echo Dnia

>>wieczór
Wydzieliłem temat z raportu o radomskich drogach rowerowych.
_________________
Blog Damiana Maciąga
Radom - miasto wojewódzkie!
Ostatnio zmieniony przez pitagor Nie Lip 17, 2011 9:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
firebwoy 
Moderator
kierownik roweru


Dołączył: 30 Sie 2008
Posty: 804
Skąd: Radom, Łódź
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 3:39 pm   

Dobrze, że wreszcie sprawa ruszyła :)
_________________
Darmowa Mapa - Pomóż w jej tworzeniu!
Ostatnio zmieniony przez firebwoy Śro Maj 13, 2009 12:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
teta 


Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 1218
Skąd: ul. S. Moniuszki
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 5:36 pm   

Po 10 stojaków na placówkę, czyli po 20 rowerów się przypnie :)
_________________
Radom na SkyscraperCity
 
 
Damian Maciąg 
Junior Admin
idealista?

Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 1620
Skąd: Radom - Obozisko
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 10:13 pm   

Byle tylko te stojaki były w bezpiecznych miejscach np. obok głównych wejść. I, żeby bezpieczne były same stojaki, nie "wyrwikółka".
_________________
Blog Damiana Maciąga
Radom - miasto wojewódzkie!
Ostatnio zmieniony przez Damian Maciąg Śro Maj 13, 2009 12:07 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Psycho_Mantis 
Moderator


Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 2185
Skąd: Radom (Os. Południe)
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 11:35 pm   

Czy konieczny jest kolejny ogólny wątek o drogach rowerowych? Mamy osobny o drodze rowerowej na Maratońskiej, mamy "Raport o...". Może dla porządku łatwiej jest tą dyskusję przenieść do raportu (zmieniając tamten wątek na Infrastruktura rowerowa w Radomiu) i w 1 poście ktoś aktualizowałby informacje.
Lista dróg rowerowych, wszelkie inicjatywy dotyczące infrastruktury, linki do postów w innych wątkach gdzie są plany przebudowy wraz z drogami - wszystko mogłyby być linkowane w 1 poście, a odnośniki prowadziłyby do konkretnych postów. Dzięki temu wszystko byłoby ładnie dostępne :)
Zresztą podobne propozycje znalazłbym do innych tematów :)
_________________
Os. Południe w Radomiu:
> https://www.facebook.com/Os.Poludnie
> http://www.OsiedlePoludnie.pl
 
 
Psycho_Mantis 
Moderator


Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 2185
Skąd: Radom (Os. Południe)
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 2:20 pm   

Już nie wiem gdzie pisać o tych drogach rowerowych - mógłby to ktoś uporządkować.

-------------------------------------------

R A D O M S K I E


OSIEDLE POŁUDNIE: SPÓŁDZIELNIA ZAPROJEKTUJE, MIASTO ZBUDUJE
Będą chodniki i szlak rowerowy
/MAR/

Wokół osiedla Południe planowana jest przebudowa zniszczonych chodników. Władze spółdzielni i miasta wyszły też z inicjatywą wytyczenia drogi rowerowej.

Chodniki przy ulicach Czarnoleskiej, Sycyńskiej i Wierzbickiej od lat wymagają gruntownego remontu. Władze Spółdzielni Mieszkaniowej Południe i miasta nie zamierzają poprzestać tylko na wymianie ich nawierzchni. Wzdłuż trotuaru powstanie też bezpieczna droga rowerowa. Władze spółdzielni mieszkaniowej i miasta chcą wspólnie stworzyć ponad trzykilometrowy ciąg dla pieszych i rowerzystów.

WSPÓLNA INICJATYWA
- Inicjatywa budowy od podstaw nowego chodnika i stworzenia osobnej trasy dla rowerzystów wyszła wspólnie od nas i wiceprezydenta Igora Marszałkiewicza, podczas odbioru tak zwanej inwestycji czynowej, którą realizowaliśmy w ubiegłym roku na osiedlu - mówi Włodzimierz Bąk, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej Południe.

PRZYGOTOWALI DOKUMENTACJĘ
Chodniki przy ulicach okalających osiedle znajdują się na terenie miasta i to ono sfinansuje ich remont oraz budowę ścieżki rowerowej. Spółdzielnia też dołoży się do inwestycji. - My zajęliśmy się przygotowaniem niezbędnej do rozpoczęcia prac dokumentacji technicznej, która już została przekazana do uzgodnienia Miejskiemu Zarządowi Dróg i Komunikacji - informuje wiceprezes Bąk.

ZADBALI O BEZPIECZEŃSTWO
W projekcie uwzględniono bardzo ciekawe rozwiązania techniczne, które wpłyną na poprawę bezpieczeństwa zarówno pieszych, jak i rowerzystów. - Skrzyżowania z poprzecznymi drogami wyjazdowymi zostaną wyniesione, co w widoczny sposób będzie podkreślało pierwszeństwo pieszych znajdujących się na pasach i rowerzystów na przejazdach - tłumaczy Włodzimierz Bąk.- Jak dodaje, tego typu przejścia są w pełni do-
stosowane dla osób niepełnosprawnych.

ZALEŻY IM NA CZASIE
Władze Spółdzielni Mieszkaniowej Południe chcą, aby prace przy budowie nowej trasy i chodników rozpoczęły się jak najszybciej. - Wszystko uzależnione jest oczywiście od pieniędzy, które muszą zostać wygospodarowane na ten cel z miejskiej kasy. Zależy nam na tym, aby inwestycja rozpoczęła się jeszcze w tym roku i zakończyła w przyszłym - mówi Włodzimierz Bąk.

źródło: Echo Dnia (radomskie), Nr 155 (10001), 7 lipca 2009r., s. 8

------------

Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony. Ciekawi mnie jaki zakres obejmie owy remont, a dokładniej czy obejmie zachodnią część osiedla czyli ul. Wierzbicką od zachodu. Idealnie by było gdyby owa droga rowerowa została poprowadzona Wierzbicka (na zachodzie i południu) do Czarnoleskiej (na północy) oraz Sycyńskiej (na wschodzie) - oczywiście wraz z podprowadzeniem istniejącej drogi rowerowej w parku tj od północy do Czarnoleskiej na wysokości przystanku BUS Czarnoleska/Urszulki a na południu w kierunku filii 21 czyli do Sobótki i dalej do Wierzbickiej.

Jedyny problem jaki widzę, to ten fragment nieformalnej drogi rowerowej (brak oznakowania) na którą nie chciał kiwnąć ręką chyba wieczor - nie wydaje mi się, że drogę stworzono by także po północnej części Wierzbickiej (od strony Trojańskiej, Renesansowej).Można sie także zastanowić co zrobic z tym ciagiem pieszo rowerowym dochodzacym do Konarskiej (czy gdzie go dalej nie poprowadzic :)

Oczywiście istnieje ryzyko, że remont nie obejmie zachodniej części czyli m.in. połączenia Południa 1 i 2 trzecią drogą przez Wierzbicką (kwadrat budowy drogi obejmie Sycyńska, Wierzbicka (do Sobótki), odbicie przez park do Czarnoleskiej i dalej na wschód do Sycyńskiej. Jednak mam nadzieję, że Wierzbicka również znajdzie się w owej modernizacji i że będzie to wyglądać tak: :)

_________________
Os. Południe w Radomiu:
> https://www.facebook.com/Os.Poludnie
> http://www.OsiedlePoludnie.pl
 
 
Gladzior 
Moderator


Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 994
Skąd: Radom
Wysłany: Czw Lip 09, 2009 3:43 pm   

Trzeba jeszcze dopilnować, aby drogi były wyłożone asfaltem, a nie broń Boże kostką.
 
 
Damian Maciąg 
Junior Admin
idealista?

Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 1620
Skąd: Radom - Obozisko
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 12:31 am   

Będzie ścieżka rowerowa wokół Południa?
Agnieszka Kępka

Plany utworzenia dookoła osiedla ścieżki dla rowerzystów mają władze Spółdzielni Mieszkaniowej "Południe". Według wstępnych ustaleń gmina ma pomóc sfinansować inwestycjęTrasa rowerowa ma mieć 3,5 kilometra długości i biec ulicami Czarnoleską, Sycyńską i Wierzbicką, czyli dookoła osiedla.

- Obecnie jest tam szeroki na trzy metry chodnik, ale w nie najlepszym stanie, zarośnięty i dziurawy. Biegnie jednak tak, że nie przecina żadnych większych ulic, tylko wjazdy na małe uliczki wewnątrz osiedla. Dlatego świetnie się nadaje na ścieżkę rowerową - mówi Waldemar Walczuk, prezes SM "Południe". - Jesienią ubiegłego roku podczas odbioru ulic wybudowanych w czynie społecznym razem z zastępcą prezydenta miasta Igorem Marszałkiewiczem i dyrektorem Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji Markiem Czyżem doszliśmy do wniosku, że dobrze byłoby tu zrobić ścieżkę rowerową - opowiada Walczuk.

Ustalono, że projekt ma zrobić spółdzielnia, a prace sfinansuje miasto. Projekt już jest, jego kopie trafiły do magistratu i MZDiK. Ścieżka rowerowa ma mieć szerokość około 1,5-2 metrów, obok planowany jest chodnik. - Będzie oddzielony od ścieżki niewielkim występem, to ułatwienie dla niewidomych, którzy będą wiedzieli, gdzie się kończy chodnik, a zaczyna trasa rowerowa - wyjaśnia prezes. Trasa dla rowerów ma być zrobiona z czerwonego asfaltu, a dla pieszych z kostki.

- Ciekawe rozwiązanie projektanci zaproponowali przy miejscach, gdzie ścieżka przecinałaby się z osiedlowymi uliczkami. Trasa szłaby cały czas na tym samym poziomie. Nie byłoby obniżeń przy wejściu na jezdnię, dzięki temu powstałyby przy wlotach na osiedlowe uliczki takie jakby garby - kierowcy przy wjeździe i wyjeździe z osiedla musieliby zwolnić - tłumaczy Walczuk.

Ścieżka ma powstać przed 1 czerwca 2010 roku. Szacunkowy koszt - ok. 2 mln zł.

Źródło: www.gazeta.pl/radom
_________________
Blog Damiana Maciąga
Radom - miasto wojewódzkie!
 
 
 
gregor13 


Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 159
Skąd: Radom
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 8:12 am   

Czy nie można by nad zalewem na Borkach usprawnić nieco ścieżki rowerowej? A konkretnie "przedzielić" pomost po stronie południowej na pół (wzdłuż oczywiście :lol: ) - połowa dla ludzi, połowa dla rowerzystów. Wiem, że jest wąsko, ale jednak usprawniło by to przejazd rowerem. Czasami ludzie idą tyralierą i w ogóle nie mają chęci zejść na bok. Trzeba "maznąć" środkiem linię, parę znaczków "rowerów" i po sprawie.
 
 
Psycho_Mantis 
Moderator


Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 2185
Skąd: Radom (Os. Południe)
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 9:23 am   

Kranik007 napisał/a:
"Trasa rowerowa ma mieć 3,5 kilometra długości i biec ulicami Czarnoleską, Sycyńską i Wierzbicką, czyli dookoła osiedla."

Szkoda, że nie wykorzysta się istniejącej drogi w parku (patrz mój rysunek powyżej) - ładnie by to wszystko się uzupełniło.
_________________
Os. Południe w Radomiu:
> https://www.facebook.com/Os.Poludnie
> http://www.OsiedlePoludnie.pl
 
 
Damian Maciąg 
Junior Admin
idealista?

Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 1620
Skąd: Radom - Obozisko
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 10:21 pm   

gregor13 napisał/a:
połowa dla ludzi, połowa dla rowerzystów.


Czyli rowerzyści to nie ludzie :P :P
_________________
Blog Damiana Maciąga
Radom - miasto wojewódzkie!
 
 
 
gregor13 


Dołączył: 15 Sty 2008
Posty: 159
Skąd: Radom
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 11:25 pm   

Kranik007 napisał/a:
gregor13 napisał/a:
połowa dla ludzi, połowa dla rowerzystów.


Czyli rowerzyści to nie ludzie :P :P


Ha :D Nie łap za słówka :D
 
 
redoxygene
Gość
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 7:06 pm   

Tak czy inaczej - bedzie to pierwsza w Radomiu realizacja drogi rowerowej jako czynnika uspokojenia ruchu. Beda to pierwsze prawidlowo wyniesione przejscia dla pieszych wraz z przejazdami rowerowymi. Miejmy nadzieje, ze od tego momentu bedzie to normalna praktyka przy projektowaniu drog rowerowych i przejsc dla pieszych.
 
 
wieczor 
Junior Admin

Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 907
Skąd: Radom
Wysłany: Sob Lip 18, 2009 11:59 pm   

Szkoda tylko, że pospieszono się z drogą rowerową wzdłuż ulicy Wierzbickiej. Został tam ułożony szybko kawałek z niefazowanej kostki brukowej, wbrew normom dla dróg rowerowych zawartych w odpowiednim rozporządzeniu Ministra Infrastruktury i zaleceniom przyjętym dla nowych inwestycji rowerowych przez organizację 'Miasta dla rowerów', czyli brak ciągłości drogi rowerowej na wjazdach w uliczki osiedlowe, brak wyraźnego oddzielenia drogi od chodnika, brak wjazdu i zjazdu z drogi, brak odpowiedniego oznakowania. Ten odcinek znalazł się na liście Bractwa Rowerowego 'Pseudo dróg rowerowych w Radomiu'.

PS.
Nie wiem, co sie stało z czcionką mojego postu ;)
_________________
wieczór
A może samochód na gaz ziemny? CNG FORUM
Blog Bractwa Rowerowego
 
 
Psycho_Mantis 
Moderator


Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 2185
Skąd: Radom (Os. Południe)
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 10:09 am   

wieczor napisał/a:
Ten odcinek znalazł się na liście Bractwa Rowerowego 'Pseudo dróg rowerowych w Radomiu'.

Dopóki nie ma tam żadnego znaku w tym wymalowanego co jakiś czas roweru oraz jakiegoś krawężnika pomiędzy chodnikiem a drogą row. NIE MOŻNA mieć pretensji do pieszych.
Poza tym co to za chodnik na którym ledwie co miną się dwie osoby.
_________________
Os. Południe w Radomiu:
> https://www.facebook.com/Os.Poludnie
> http://www.OsiedlePoludnie.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10