.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Polska Grupa Zbrojeniowa w Radomiu!
Autor Wiadomość
maximus 

Wysłany: Śro Gru 11, 2013 7:14 pm   Polska Grupa Zbrojeniowa w Radomiu!

Bardzo dobra informacja:
http://www.cozadzien.pl/w...adom/19914.html

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Śro Gru 11, 2013 7:23 pm   Re: Polska Grupa Zbrojeniowa w Radomiu!

I to jest informacja z cyklu "Nie napiszo w gazetach, to nie bedzieta wiedzialy". Chodzi oczywiście o Kopaczową. A informacja jest genialna :)

gałson 

Wysłany: Śro Gru 11, 2013 11:08 pm   

Ona już naprawdę dużo zrobiła dla Radomia. Ciekawe czy Nasz Prezydent wiedział o tej inicjatywie wcześniej bo czytając artykuł można wywnioskować, że był lekko zaskoczony.

ambre

Wysłany: Czw Gru 12, 2013 5:24 pm   PGZ

jeszcze potwierdzenie

http://stooq.pl/n/?f=824435

kgebczyk 

Wysłany: Czw Gru 12, 2013 8:44 pm   

Jestem jak najbardziej na TAK i bardzo się cieszę z takiej wiadomości.
<POLITYKA>
Jednocześnie nie mogę oprzeć się wrażeniu że w przyszłym roku będą wybory parlamentarne i PO potrzebowała czegoś mocnego w bastionie PiSu :)
</POLITYKA>

Jimoch 

Wysłany: Czw Gru 12, 2013 9:30 pm   

Za Altair:

Radom siedzibą Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Wczoraj przesądzono, że siedzibą nowo powołanej spółki Polska Grupa Zbrojeniowa będzie Radom. Według ministra obrony Tomasza Siemoniaka to odbudowa tradycji przedwojennego COP.

Karpińskim i wiceministrem administracji i cyfryzacji Stanisławem Huskowskim uczestniczyli w otwarciu części kompleksu Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

To podczas tej uroczystości Ewa Kopacz, po wręczeniu prezydentowi Radomia Andrzejowi Kosztowniakowi dokumentów rejestrowych spółki Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ), powiedziała, że rejestracja została dokonana 5 grudnia 2013, a jej siedziba będzie mieściła się na ulicy Kozienickiej. To około 10 km od miejsca, gdzie powstaje nowa Fabryka Broni.

Marszałek Sejmu podkreśliła, że była pomysłodawczynią takiej lokalizacji. Dodała, że wyścig miast walczących o siedzibę PGZ był duży, a Radom zasłużył na wybór ze względu na swoje tradycje zbrojeniowe.

Prezesem PGZ ma zostać Wojciech Dąbrowski, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), a pomagał mu będzie obecny prezes Radmoru Andrzej Synowiecki.

Powołanie Polskiej Grupy Zbrojeniowej zapowiedział 16 września 2013 premier Donald Tusk (Koniec PHO, 2013-09-16). Według rządowego programu do nowej Grupy wejdzie 11 spółek akcyjnych podległych MON (Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne w Poznaniu, Wojskowe Zakłady Inżynieryjne w Dęblinie, Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 w Łodzi, Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 w Bydgoszczy, Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 4 w Warszawie, Wojskowe Zakłady Elektroniczne w Zielonce, Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 w Zegrzu, Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 w Czernicy, Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne w Warszawie, Wojskowe Zakłady Uzbrojenia w Grudziądzu, Wojskowe Zakłady Mechaniczne w Siemianowicach Śląskich i Stocznia Marynarki Wojennej w Gdyni), Huta Stalowa Wola, spółki wchodzące obecnie w skład Polskiego Holdingu Obronnego (PHO) i obronne podległe Ministerstwu Skarbu Państwa.

Minister Siemoniak stwierdził, że w ten sposób stworzony zostanie jeden silny podmiot, który będzie partnerem do zapowiadanych przez rząd inwestycji i zakupów dla Sił Zbrojnych (130 mld zł na modernizację, 2012-12-12). Minister podkreślał, że rząd chce jak najwięcej z tej kwoty wydać w polskim przemyśle i w polskiej nauce.

Obecny na uroczystości minister skarbu Karpiński powiedział, że liczy na dołączenie nowej spółki do grona polskich championów rozpoznawanych w świecie, takich jak Orlen, PZU czy Azoty. Dodał, iż polski przemysł obronny jest ostatnim tak mocno rozproszonym sektorem polskiej gospodarki.

Minister Tomasz Siemoniak napisał dziś, na często wykorzystywanym przez siebie mikroblogu, że lokalizując siedzibę spółki w Radomiu, odbudowujemy przedwojenne tradycje Centralnego Okręgu Przemysłowego. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że jest to decyzja przemyślana, a nie bazująca na tym, że Ewa Kopacz ma mandat polityczny właśnie z Radomia.

Żródło: http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=12181

maximus 

Wysłany: Czw Gru 12, 2013 10:55 pm   

Dla mnie to właśnie tak ma działać konkurencja polityczna. PO nigdy nie wygrywała w Radomiu, bo dotychczas niewiele robiła, teraz trochę się to zmienia i bardzo dobrze. Ważne, żeby nie były to zapowiedzi, tylko realne działania.

Nie ma znaczenia czy PIS czy PO, czy ktoś inny zrobi coś dobrego dla Radomia, ważne , żeby było zrobione.
Ciągle powtarzam, głosować na tych co robią coś dla miasta i okolic, prawie w każdej partii można takich znaleźć. Niestety nadal mamy z ZIemi Radomskiej większość parlamentarzystów, którzy praktycznie nic nie robią dla regionu.

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Nie Gru 15, 2013 1:51 am   

Pytanie zadam tutaj, a potem przeniosę do odrębnego wątku w dziale OT. Jak obstawiacie, co byście chcieli, żeby w ramach kampanii wyborczej do Radomia przywiozła marszałkini i od wczoraj pierwsza wiceprzewodnicząca PO Ewa Kopacz? Nie da się ukryć, że siedziba PGZ to pierwszy element układanki i z pewnością nie ostatni. Prezenty będą bardziej, czy mnie przewidywalne?

Tristan 

Wysłany: Nie Gru 15, 2013 1:26 pm   

redoxygene napisał/a:
Jak obstawiacie, co byście chcieli, żeby w ramach kampanii wyborczej do Radomia przywiozła marszałkini i od wczoraj pierwsza wiceprzewodnicząca PO Ewa Kopacz? Nie da się ukryć, że siedziba PGZ to pierwszy element układanki i z pewnością nie ostatni. Prezenty będą bardziej, czy mnie przewidywalne?

Dla Radomia chyba najważniejsze są nowe miejsca pracy (jak CPR w Radomiu) oraz szybka kolej do Warszawy.
Osobiście bardzo liczę na Piotrówkę (nie mogę pogodzić się z faktem, że w centrum miasta jest ogromny teren z bagnami i nieużytkami). Ale wątpię aby Kopaczowa akurat na to postawiła.

AM 

Wysłany: Nie Gru 15, 2013 6:42 pm   

w zwiazku z aktywnoscia PISu i innych ludzi mysle ze finansowanie hali bedzie musiala zapewnic z jakiegos zrodla do powiedzmy poziomu jaki obiecala...

KY 
Moderator

Wysłany: Nie Gru 15, 2013 8:09 pm   

redoxygene napisał/a:
Prezenty będą bardziej, czy mnie przewidywalne?

Uważam, że może być jeszcze jakaś niespodzianka typu królik z kapelusza, podobna do PGZ. Wydaje mi się, że sporą szansę na fundusze z kontraktu terytorialnego ma projekt Bieguna Innowacyjności, gdyż zgłoszony był przez kręgi oddalone od PISu radomskiego ;)

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Nie Gru 15, 2013 9:23 pm   

Mnie się wydaje, że będzie i coś z zaskoczenia, będzie coś do hali i z pewnością coś ciekawego z kontraktu terytorialnego. Dodam, że miasto dorzuciło wniosek do KT na autobusy elektryczne za 170 mln.

gałson 

Wysłany: Nie Gru 15, 2013 9:37 pm   

Może wydzieli Radom z województwa mazowieckiego...
A tak bardziej poważnie to może przyspieszy S12, a może uruchomi baza LPRu. Coś by się przydało jeżeli PO myśli poważnie o zdetronizowaniu PISu

p.s. Redoxygene możesz coś więcej napisać o tym wniosku na autobusy elektryczne?

maximus 

Wysłany: Nie Gru 15, 2013 10:06 pm   

Radom stolicą województwa, któregokolwiek :)
Oprócz tego jeszcze jakieś regionalne lub ogólnopolskie instytucje z miejscami pracy.

gawu7 
Radom

Wysłany: Nie Gru 15, 2013 10:11 pm   

Myślę że S12 ma małe szansę, priorytetem jest teraz zamknięcie ringu wokół Stolicy, myślę że prędzej baza LPRu. Faktem jest że musi to być coś naprawdę konkretnego jeżeli chcą pokonać PIS

gałson napisał/a:
p.s. Redoxygene możesz coś więcej napisać o tym wniosku na autobusy elektryczne?

Podbijam bo aż mnie to zaciekawiło, jak zobaczyłem w ofercie Solarisa elektryczne to się zastanawiałem czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem wykorzystywać takich autobusów na linii 19 i ewentualnie jakiś innych liniach "śródmiejskich"

Odpowiedz do tematu