.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Budżet obywatelski - stwórzmy nasz wspólny projekt:-)
Autor Wiadomość
Tristan 

Wysłany: Czw Lut 21, 2013 2:02 pm   Budżet obywatelski - stwórzmy nasz wspólny projekt:-)

Wiem że do pierwszego budżetu obywatelskiego jeszcze sporo czasu (ma się zacząć od 2014 roku?) ale zgodnie z założeniami pomysł wydatku może zgłosić m.in organizacja pozarządowa taka jak np Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje.

Więc może moglibyśmy podebatować i stworzyć nasz własny projekt?:-) Jakby nie patrzeć mamy dużo ciekawych pomysłów więc mógłby wyjść dość ciekawy pomysł spożytkowania publicznych pieniędzy.

Pieniądze są rozdzielone na 5 okręgów + 1 ogólnomiejski. Proponuję więc abyśmy podyskutowali o projekcie ogólnomiejskim. Mamy więc 500 tys złotych do wydania:-)

Skoro projekt ma być ogólnomiejski to być może warto aby dotyczył miejsca o którym chyba najczęściej dyskutujemy, a więc o centrum miasta (Miasto Kazimierzowskie + Żeromskiego i okolice) :-) Ale oczywiście każdy pomysł jest mile widziany.

Gdyby projekt miał dotyczyć centrum to może warto byłoby się zastanowić nad tym o czym ostatnio debatowaliśmy a więc aby przyciągnąć więcej osób do centrum. Wiem że za 500 tys. się tego nie zrobi, ale liczy się nawet najmniejsza możliwość ożywienia centrum.

Co o tym sądzicie?:-)

Aby nie być gołosłownym, kilka pomysłów tak na szybko:
- odkupić od księży zamek :-P i otworzyć dla ludzi plac zamkowy
- zrekonstruować częściowo niewielki fragment murów obronnych, być może zahaczyć o którąś z baszt (mogą być zarysy)
- postawić infokiosk o zabytkach (tak jaki jest przy centrum informacji turystycznej - uważam że przydał by się także i w centrum, gdzie przecież zabytków jest najwięcej, koszt jednego to 80 tys, więc można by postawić takie np 3).
- zadbać o tzw małą architekturę w centrum.
- zrobić coś z tymi ruinami naprzeciwko parku Kościuszki obok Rosy, może spożytkować pieniądze na plan inwestycji, może zrewitalizować budynek i wydzierżawić firmie pod konkretną działalność np restauracja.

Macie inne pomysły?;-)

ddiieesseell 
eksplorator miasta

Wysłany: Czw Lut 21, 2013 6:03 pm   

Tristan napisał/a:
odkupić od księży zamek i otworzyć dla ludzi plac zamkowy

O ile mi wiadomo to księża "okupują" zamek od jakiegoś czasu. Nie trzeba go odkupować tylko "odbić" ;-)

Za 500 tys to można co najwyżej postawić kilka stojaków rowerowych... no może kilkaset...
Może rower miejski?

redoxygene 
Moderator

Wysłany: Czw Lut 21, 2013 8:55 pm   Re: Budżet obywatelski - stwórzmy nasz wspólny projekt:-)

Wprowadzenie zbiorkomu w śródmieściu w reorganizacją przystanków. Za 500 kafli można ogarnąć przystanku na Placu Kazimierza, można przemodelować organizację ruchu i usunąć wysepkę na Malczewskiego.

rj 
Site Admin

Wysłany: Czw Lut 21, 2013 9:51 pm   

Oficjalne stanowisko SRI poszło już ... Jest dostępne na blogu > http://inwestycjeradom.bl...atelskiego.html

firebwoy 
Moderator
kierownik roweru

Wysłany: Śro Mar 27, 2013 10:50 am   

Od 2 kwietnia rusza zbieranie propozycji więc warto zawczasu przygotować swoje pomysły :)

BTW: w temacie budżetu obywatelskiego: http://www.prw.pl/article...sie-przeprowadz

pawels 

Wysłany: Wto Sie 27, 2013 12:30 pm   

Chciałbym zagłosować na jakiś projekt w ramach budżetu obywatelskiego. Z braku czasu nie mogę dokładnie przejrzeć tych wszystkich projektów. Czy moglibyście mi coś doradzić na co warto głosować. Nie chcę głosować na projekty związane ze szkołami. Może drogi rowerowe, parki. Co polecacie?

gawu7 
Radom

Wysłany: Wto Sie 27, 2013 12:57 pm   

Jak rowerowe to bym polecił Remont DDR wokół zalewu na Borkach albo Budowę DDR Potok Płn

gawu7 
Radom

Wysłany: Wto Sie 27, 2013 12:57 pm   

Jak rowerowe to bym polecił Remont DDR wokół zalewu na Borkach albo Budowę DDR Potok Płn, a tak nie związane z rowerkiem to Astro Baza

Tristan 

Wysłany: Wto Sie 27, 2013 1:05 pm   

@ Pawels

Głosuj na astro-bazę, czyli radomskie obserwatorium astronomiczne:-)

Psycho_Mantis 
Moderator

Wysłany: Wto Sie 27, 2013 1:35 pm   

pawels napisał/a:
Chciałbym zagłosować na jakiś projekt w ramach budżetu obywatelskiego. Z braku czasu nie mogę dokładnie przejrzeć tych wszystkich projektów. Czy moglibyście mi coś doradzić na co warto głosować. Nie chcę głosować na projekty związane ze szkołami. Może drogi rowerowe, parki. Co polecacie?

Z obszaru III polecam:
- 22.10. Zamontowanie urządzeń outdoor fitness w parku na os. Południe
- 6.211. Modernizacja placu zabaw; Park na Osiedlu Południe
daj po "5" :D

Z obszaru V polecam: 7.16 - Remont i dobudowa brakujących fragmentów ciągu spacerowego wzdłuż Potoku Północnego

Obszar ogólnomiejski:
25.15 - Kontrapasy rowerowe na 33 ulicach
ale także mała architektura np. ławeczka Leszka Kołakowskiego na Żeromskiego :)

Wystarczy, że przejrzysz samymi nazwami - nie musisz się zagłębiać w opisy.

pawels 

Wysłany: Wto Sie 27, 2013 5:10 pm   

Dzięki wielkie za propozycje, myślę że na pewno zagłosuję na DDR wokół zalewu na
borkach chociaż już tam nie mieszkam. Ławeczka też fajny pomysł. Ale ta Astro-baza? Co takiego fajnego jest w tej astrobazie? Wolałbym coś z czego będę korzystał często.

Tristan 

Wysłany: Wto Sie 27, 2013 5:37 pm   

pawels napisał/a:
Dzięki wielkie za propozycje, myślę że na pewno zagłosuję na DDR wokół zalewu na
borkach chociaż już tam nie mieszkam. Ławeczka też fajny pomysł. Ale ta Astro-baza? Co takiego fajnego jest w tej astrobazie? Wolałbym coś z czego będę korzystał często.

A z ławeczki będziesz często korzystał?:-P

Damian Maciąg 
Junior Admin
idealista?

Wysłany: Śro Sie 28, 2013 1:07 am   

Z nierowerowych polecam z obszaru IV projekt 3.247 "Zagospodarowanie zachodniej części Parku im. Malczewskiego w dzielnicy Obozisko" ;)

Przypomnę, że można głosować na projekty ze wszystkich obszarów.

Tristan 

Wysłany: Pon Wrz 23, 2013 1:26 pm   

Odebrałem właśnie telefon od Urzędu Miejskiego z zaproszeniem na wyniki budżetu obywatelskiego 30 Września o godz. 13.00 w PSP nr 4 na ul. Wyścigowej.

Pytanie, czy takie zaproszenie otrzymali wszyscy co zgłosili propozycje do budżetu czy tylko te osoby, których projekty wygrały. Także mam pytanie czy też otrzymaliście takie zaproszenia (część osób z forum wiem że brało udział w budżecie obywatelskim) ?

Psycho_Mantis 
Moderator

Wysłany: Pon Wrz 23, 2013 5:59 pm   

Tristan napisał/a:
Pytanie, czy takie zaproszenie otrzymali wszyscy co zgłosili propozycje do budżetu czy tylko te osoby, których projekty wygrały. Także mam pytanie czy też otrzymaliście takie zaproszenia (część osób z forum wiem że brało udział w budżecie obywatelskim) ?

Ha! Ja liczę jednak że Ci którzy wygrali a to by znaczyło, że w parku na południu powstanie siłownia fitness! :D

Odpowiedz do tematu