.:: Forum :.. Strona Główna .:: Forum :..
Osoby zamieszczające wypowiedzi na Forum rozpowszechniają swoje wypowiedzi na własną odpowiedzialność. Każdy wyrażający swoje opinie na Forum ponosi odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich z tytułu naruszenia praw tych osób.

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
WALCZYMY O WOJEWÓDZTWO RADOMSKIE       Regulamin Forum     Przydatne narzędzia i gadżety: Jak cytować artykuły z prasy? | Logotypy do cytowań

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: rj
Wto Kwi 30, 2013 9:56 pm
Marzec 2013
Autor Wiadomość
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Sob Mar 02, 2013 8:35 pm   Marzec 2013Walczą o przywrócenie kolejowych połączeń

Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje włączyło się do kolejnej akcji. Tym razem dotyczy ona działań na rzecz przywrócenia kolejowych połączeń relacji Lublin-Radom-Wrocław-Jelenia Góra.

Akcję zainicjowali mieszkańcy Jeleniej Góry. W Internecie zbierają oni podpisy na rzecz przywrócenia połączeń kolejowych Lublin-Radom-Wrocław-Jelenia Góra. Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje postanowiło wesprzeć tę inicjatywę.

- Kropla drąży skałę - jeśli okażemy dość determinacji, inicjatywa ma szanse powodzenia – zachęca internautów do udziału w akcji prezes stowarzyszenia Radomir Jasiński.

Wystarczy tylko podpisać elektroniczną petycję - zajmie to dosłownie 15 sekund. Link znajduje się tutaj.

Źródło: Radom24.pl
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Pon Mar 11, 2013 8:53 pm   Wybierasz się pociągiem w kierunku Łodzi? Masz problem

Radomskie Inwestycje chcą remontu linii kolejowej do Tomaszowa Mazowieckiego

Aktualnie z Radomia w kierunku Przysuchy, Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi wyjeżdża tylko jeden pociąg dziennie. Kolejarze nie mają pieniędzy na rewitalizację tej linii kolejowej. Czy to początek jej końca?

W ubiegłym miesiącu z torów linii kolejowej numer 22 zniknęły pociągi Kolei Mazowieckich. W zamian została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Mazowiecki przewoźnik zapewnia, że to sytuacja tymczasowa.

– Podyktowane jest to koniecznością wykorzystania elektrycznych zespołów trakcyjnych, które do tej pory obsługiwały linię Radom – Drzewica, do obsługi połączeń do Warszawy. Dołożymy jednak starań, by sytuacja ta trwała możliwie jak najkrócej – informuje Katarzyna Łukasik z biura prasowego Kolei Mazowieckich.

KILKA MIESIĘCY

Z pisma, które od kolejarzy otrzymało stowarzyszenie Radomskie Inwestycje wynika, że ta tymczasowa sytuacja potrwa kilka miesięcy. – Koleje Mazowieckie zawiesiły połączenie kolejowe do Modlina, więc "odzyskały” kilka pociągów. Mamy nadzieję, że dzięki temu pociągi do Przysuchy wrócą na tory lada dzień – mówi Radomir Jasiński, prezes stowarzyszenia.

Radomskie Inwestycje poprosiły również kolejarzy o rozmowy z innymi przewoźnikami na temat obsługi relacji Radom – Łódź. Jeden pociąg dziennie na tej trasie to niewystarczająca oferta.

Koleje Mazowieckie tłumaczą, że będzie to możliwe dopiero po zakończeniu modernizacji linii kolejowej z Radomia do stolicy, ale Radomir Jasiński mówi, że nie widzi związku pomiędzy tymi dwoma sprawami.


WIELE OGRANICZEŃ

Radomskie Inwestycje napisały również do Polskich Linii Kolejowych i Ministra Transportu. Stowarzyszenie domaga się prac na torach, które skrócą czas przejazdu pociągu. Dziś na jednym torze prędkość maksymalna wynosi 100 kilometrów na godzinę, na drugim – 60. Do tego dochodzą liczne ograniczenia do 30, a nawet 20 kilometrów na godzinę.

Na większy remont tej trasy jednak się nie zanosi. – W tym roku mamy w planach wymianę 5 tysięcy podkładów i czyszczenie 10 kilometrów torów na linii do Tomaszowa. Wymienimy też kilka rozjazdów – wylicza Piotr Małek, zastępca dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku – Kamiennej. – To jednak prace, które powolną na utrzymanie dotychczasowej prędkości. Roboty zapobiegną wydłużeniu czasu przejazdu, ale go nie skrócą – przyznaje wicedyrektor.

NIE MA KASY

Problemem jest jak zwykle brak pieniędzy. – Prowadzimy tam tylko te prace, które możemy wykonać własnymi siłami – mówi Piotr Małek. – Na to, żeby wykonać roboty, których zakres byłby podobny do prac przeprowadzonych na linii do Dęblina potrzeba więcej pieniędzy i wyłonienia wykonawcy w przetargu wyjaśnia.

Źródło: EchoDnia
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Pon Mar 11, 2013 8:56 pm   Radomskie Inwestycje chcą remontu linii kolejowej nr 22

O remonty niektórych fragmentów linii kolejowej nr 22 do Drzewicy i Łodzi apeluje Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje


Stowarzyszenie wysłało już w tej sprawie pismo do Polskich Linii Kolejowych. "Mając na uwadze stale pogarszający się stan infrastruktury kolejowej na linii nr 22 i, co za tym idzie, pogarszający się standard obsługi podróżnych korzystających z kursujących po niej pociągów, zwracamy się z wnioskiem o podjęcie w bieżącym roku pilnych i niezbędnych w naszej opinii prac utrzymaniowych" - czytamy w piśmie.

Radomskim Inwestycjom chodzi przed wszystkim o wykonanie robót na odcinku Radom-Krychnowice oraz między Wolanowem a Przysuchą. Tam - z powodu złego stanu nawierzchni - na kilku odcinkach obowiązują ograniczenia prędkości do 30 kilometrów na godzinę. Pociągi muszą zwalniać także na niestrzeżonym przejeździe między Krychnowicami a stacją Wolanów. Gdyby przejazd został przebudowany, składy mogłyby jechać szybciej.


Lepsze skomunikowanie Radomia z Łodzią

Co o propozycjach dotyczących prac na linii nr 22 sądzą w PLK?

- Jak przeanalizujemy pismo, to odpowiem na nie - mówi Maciej Dutkiewicz, rzecznik Centrum Realizacji Inwestycji PLK.

Według Damiana Maciąga, sekretarza RI i jednocześnie radnego miejskiego, poprawienie parametrów trasy jest ważne, bo dzięki temu były większe szanse na lepsze skomunikowanie Radomia z Łodzią.

- Mamy trzy cele, chcemy powalczyć o powrót pociągów na trasę do Drzewicy [kilka tygodni temu Koleje Mazowieckie wprowadziły na tym odcinku autobusową komunikację zastępczą - red.], o to, by przeprowadzono prace na trasie i w dalszej kolejności by z Radomia do Łodzi było więcej połączeń kolejowych - mówi Maciąg. - Chcielibyśmy, żeby jednego dnia można było pojechać pociągiem do Łodzi, załatwić sprawę i wrócić również pociągiem, obecnie nie jest to możliwe - dodaje.

Na tym nie kończą się plany stowarzyszenia. - Chcielibyśmy, aby bezpośrednie osobowe połączenia kolejowe realizowane były także na trasach Radom-Kielce, Radom-Lublin i Radom-Łódź - mówi radny.

Musi być zgoda marszałków

Zapowiada, że stowarzyszenie już niedługo zacznie o nie zabiegać u przewoźników kolejowych. - O wprowadzenie ich do następnego rozkładu jazdy będzie trudno, ale kropla drąży skałę, trzeba próbować - uważa.

Iwona Jendrychowska, naczelniczka działu marketingu łódzkiego oddziału Przewozów Regionalnych zwraca uwagę, że na uruchomienie dodatkowych połączeń Radom - Łódź musiałyby się zgodzić urzędy marszałkowskie: mazowiecki i łódzkie, które finansują połączenia.

- Z naszego punktu widzenia nie ma żadnych przeszkód, bylibyśmy gotowi uruchomić takie połączenia - mówi Jendrychowska. - Stowarzyszenie musi jednak do tego przekonać urzędy marszałkowskie, czyli naszych właścicieli. Przedstawić takie argumenty, które przekonałyby ich, że jest zapotrzebowanie na takie połączenia - dodaje.

Przypomina, że obecnie między Łodzią a Radomiem jest jedno połączenie finansowane przez łódzki Urząd Marszałkowski.

Źródło: Gazeta w Radomiu
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 9:00 pm   Chcą okienek w ogrodzeniu lotniska. Dla fotografów

Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje pyta szefostwa spółki Port Lotniczy Radom, czy możliwe będzie wykonanie specjalnych otworów w ogrodzeniu lotniska i usypanie przy nim górek. Wszystko to dla wygody pasjonatów lotnictwa

"W związku z postępującymi pracami związanymi z uruchomieniem Portu Lotniczego Radom zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości wykonania specjalnych otworów (lens holes) w ogrodzeniu lotniska. Otwory tego typu umożliwiają oparcie teleobiektywów aparatów fotograficznych i robienie zdjęć przez miłośników lotnictwa. Wnosimy również o usypanie specjalnych górek obserwacyjnych tuż przy ogrodzeniu lotniska umożliwiających obserwację startów i lądowań samolotów.

Zarówno lens holes, jak i górki spotterskie trwale wpisały się w krajobraz polskich portów lotniczych, przyczyniając się między innymi do promocji lotnisk.

W razie przychylenia się do naszego wniosku służymy kontaktami z osobami zajmującymi się fotografowaniem samolotów w celu ustalenia odpowiedniego usytuowania ww. obiektów" - napisali do Tomasza Siwaka, szefa Portu Lotniczego Radom, prezes Radomskich Inwestycji Radomir Jasiński oraz szef sekcji transportowej Sebastian Pawłowski.

A wam jak się podoba ten pomysł?

Źródło: Gazeta w Radomiu
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 9:08 pm   Radomskie Inwestycje chcą okienek w ogrodzeniu lotniska. Dla fotografów-miłośników lotnictwa

Stowarzyszenie Radomskie Inwestycje zwróciło się do kierownictwa Portu Lotniczego Radom z propozycją rozważenia możliwości wykonania specjalnych otworów (lens holes) w ogrodzeniu lotniska, które umożliwiłyby wykonywanie zdjęć miłośnikom lotnictwa.

W związku z postępującymi pracami związanymi z uruchomieniem Portu Lotniczego Radom zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości wykonania specjalnych otworów (lens holes) w ogrodzeniu lotniska. Otwory tego typu umożliwiają oparcie teleobiektywów aparatów fotograficznych i robienie zdjęć przez miłośników lotnictwa. Wnosimy również o usypanie specjalnych górek obserwacyjnych tuż przy ogrodzeniu lotniska umożliwiających obserwację startów i lądowań samolotów – piszą do kierownictwa Portu Radomir Jasiński, prezes stowarzyszenia oraz Sebastian Pawłowski z jego sekcji transportowej.

Zdaniem przedstawicieli stowarzyszenia, zarówno lens holes jak i górki spotterskie trwale wpisały się w krajobraz polskich portów lotniczych przyczyniając się między innymi do promocji lotnisk.

W razie zainteresowani ze strony szefostwa Portu, Radomskie Inwestycje służą też kontaktami z osobami zajmującymi się fotografowaniem samolotów w celu ustalenia odpowiedniego usytuowania obiektów.

Źródło: Radom24.pl
_________________
Kolej na Radom !
 
 
rj 
Site Admin


Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 2113
Skąd: Radom(Ustronie)/Kraków
Wysłany: Nie Mar 17, 2013 4:58 pm   Chcą podglądać samoloty. Lotnisko: dobry pomysł

Z nietypową prośbą do zarządu Portu Lotniczego Radom zwrócili się członkowie stowarzyszenia Radomskie Inwestycje. Chcą, by miłośnikom lotnictwa ułatwić obserwowanie samolotów

"W związku z postępującymi pracami związanymi z uruchomieniem Portu Lotniczego Radom zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości wykonania specjalnych otworów (lens holes) w ogrodzeniu lotniska. Otwory tego typu umożliwiają oparcie teleobiektywów aparatów fotograficznych i robienie zdjęć przez miłośników lotnictwa. Wnosimy również o usypanie specjalnych górek obserwacyjnych tuż przy ogrodzeniu lotniska umożliwiających obserwację startów i lądowań samolotów. Zarówno lens holes, jak i górki spotterskie trwale wpisały się w krajobraz polskich portów lotniczych" - napisali w liście do kierownictwa portu.

Co na to lotnisko?


Gazeta.pl > Radom > Wiadomości z Radomia
Chcą podglądać samoloty. Lotnisko: dobry pomysł
kala17.03.2013 , aktualizacja: 17.03.2013 16:35
A A A Drukuj
Fotografujący samoloty spotterzy pod płotem lotniska (Fot. Fot . Arkadiusz Smółkowski / EPGD Spotters)
.Z nietypową prośbą do zarządu Portu Lotniczego Radom zwrócili się członkowie stowarzyszenia Radomskie Inwestycje. Chcą, by miłośnikom lotnictwa ułatwić obserwowanie samolotów
"W związku z postępującymi pracami związanymi z uruchomieniem Portu Lotniczego Radom zwracamy się z uprzejmą prośbą o rozważenie możliwości wykonania specjalnych otworów (lens holes) w ogrodzeniu lotniska. Otwory tego typu umożliwiają oparcie teleobiektywów aparatów fotograficznych i robienie zdjęć przez miłośników lotnictwa. Wnosimy również o usypanie specjalnych górek obserwacyjnych tuż przy ogrodzeniu lotniska umożliwiających obserwację startów i lądowań samolotów. Zarówno lens holes, jak i górki spotterskie trwale wpisały się w krajobraz polskich portów lotniczych" - napisali w liście do kierownictwa portu.

Co na to lotnisko?

- Pomysł jest bardzo ciekawy - mówi Kajetan Orzeł, rzecznik Portu Lotniczego Radom. - O jego realizacji będziemy mogli mówić jednak dopiero, gdy lotnisko uzyska niezbędne certyfikaty i rozpocznie działalność. Wtedy będzie można oszacować koszty, wybierać najlepsze miejsce, co ma znaczenie zwłaszcza przy górce spotterskiej. Nie może ona przecież stać na drodze jakiejś przyszłej inwestycji.

Źródło: Gazeta w Radomiu
_________________
Kolej na Radom !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10